Jest to podawanie do skóry właściwej odpowiedniej substancji odżywczej lub leczniczej. Mikrouszkodzenia skóry pobudzają ją do regeneracji i biostymulacji. Efektem mezoterapii:

  • mesoglow - poprawia metabolizm komórki, stymuluje fibroblasty, nawilża skórę, zwiększa ilość kolagenu, poprawia mikrokrążenie
  • mesolift - wzrost napięcia skóry, efekt liftingujący

W zależności od użytego preparatu możemy uzyskać odpowiednie efekty, np. mezoterapia preparatem Bioregen - działa odbudowująco, regeneracyjnie, nawilżająco i ochronnie. Przywraca napięcie i spoistość skóry.

Mezoterapia może być wykonywana również peparatami zawierającymi np. witaminę C, polinukleotydy, kwas hialuronowy, preparaty typu SKIN. Może być stosowana także na owłosionej skórze głowy przy łysieniu plackowatym. Jest powszechnie znanym zabiegiem odmładzającym.

 

Aqualix - liposukcja bez skalpela

 

Zabieg ten to niechirurgiczna alternatywa dla liposukcji. Jest zabiegiem znacznie łagodniejszym, nieoperacyjnym, mniej urazowym dla organizmu, który nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania. Preparat aqualix wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które są transportowane do wątroby a następnie wydalane przez nerki z organizmu. Detergent zawarty w preparacie rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową komórki tłuszczowej- zachodzi proces adipocytolizy. Najlepszym kandydatem o zabiegu są osoby z lekką nadwagą i miejscowym nagromadzeniem tłuszczu, zwłaszcza w takich miejscach jak biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, drugi podbródek, ramiona, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.

W podobny sposób używając innego preparatu możemy likwidować cellulit.